Szkoła Muzyki Rozrywkowej

"Muzaika 2019" Święto Muzyki w Ożarowie Mazowieckim


"Święto Muzyki" powstało w 1981 z inicjatywy Marcela Landowskiego (zm. 1999), francuskiego kompozytora polskiego pochodzenia i spopularyzowane przez Maurice Fleureta i Jack Langa, ówczesnego ministra kultury Francji. Impreza miała swoją premierę nad Sekwaną 21 czerwca 1982 roku. Wówczas to, w nagłośnionym medialnie wystąpieniu, zaprosił on wszystkich Francuzów do wyjścia z muzyką w przestrzeń publiczną. Od tamtego czasu ta masowa manifestacja na cześć muzyki notowała rosnący sukces. Święto to, organizowane początkowo tylko we Francji, stało się dziś znaczącym, europejskim wydarzeniem artystycznym. Każdego roku instytucje muzyczne – Filharmonie, Opery, Teatry Muzyczne, szkoły muzyczne, kluby muzyczne, ośrodki kultury, organizacje pozarządowe, puby, kawiarnie jak również prywatne osoby na całym świecie, organizują w czerwcu ogólnodostępne koncerty. Dzień 21 czerwca został wybrany, gdyż jest to pierwszy dzień lata oraz czas przesilenia letniego (najkrótsza noc w roku).

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy "Muzaika 2019" jest „Fabryka Dźwięków” z siedzibą w Ożarowie Mazowieckim.

Założenia projektu:
Projekt ten zakłada zorganizowanie w dniu „Święta Muzyki”, czyli 21 czerwca 2019 roku, koncertu. Do udziału w wydarzeniu zostaną zaproszeni lokalni muzycy zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Koncert odbędzie się na obiekcie Sceny Letniej (boisko Ambra). Plan imprezy zakłada występy muzyków i zespołów muzycznych działających na terenie miasta i gminy Ożarów Mazowiecki oraz integrację środowiska muzycznego w trakcie zorganizowanego po koncercie ogniska. Organizator zakłada cykliczność tego wydarzenia.

Cele projektu:
Celem projektu jest popularyzacja i upowszechnianie twórczości lokalnych muzyków i zespołów muzycznych, a także umożliwienie pokazania się im na scenie i zagranie koncertu przed publicznością. Projekt ten ma również na celu integrację tutejszego środowiska muzycznego, wymianę doświadczeń i poznanie zainteresowań i twórczości wykonawców koncertu. 
Jeśli chesz wystąpić na "Muzaika 2019"
jesteś muzykiem i masz swój zespół wyślij do nas swoje zgłoszenie
Ważne: wypełnij pola oznaczone *

Jeśli chesz wesprzeć
 projekt 
"Muzaika 2019"
możesz to zrobić tutaj
DZIĘKUJEMY!